Generell informasjon
| År | 2003 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.6 i 16V (115 HP) AT |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Scenic II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4259 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1620 mm |
| Akselavstand | 2685 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 175 km/h |
| Akselerasjon | 14.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8 l/100km |