Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0d AT (150 HP) |
| Kroppstype | Compact MPV |
| Modell | Scenic III Facelift II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4344 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1637 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1637 kg |
| Maks bredde | 2099 kg |
| Bootkapasitet | 1837 l |
Motoroverføring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | Euro 4 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |