Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Renault |
| Motor | Grand 1.6 MT (110 HP) |
| Kroppstype | Compact MPV |
| Modell | Scenic III Facelift II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4573 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1675 mm |
| Akselavstand | 2703 |
| Vekt | 1675 kg |
| Maks bredde | 2138 kg |
| Bootkapasitet | 1837 l |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | Euro 4 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 12 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |