Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0d MT (160 HP) |
| Kroppstype | Compact MPV |
| Modell | Scenic III Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4344 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1637 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1637 kg |
| Maks bredde | 2085 kg |
| Bootkapasitet | 1837 l |
Motoroverføring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 117 kw |
| Motor hk | 157 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 117 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 9.1 s |
| Drivstoffby | 8.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.6 l/100km |