Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.5 dCi (105 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Scenic III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4344 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1637 mm |
| Akselavstand | 2702 |
| Vekt | 1637 kg |
| Maks bredde | 1935 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1461 |
| Motor kw | 77 kw |
| Motor hk | 103 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 77 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16 92 H |
| hjul | 6,5 J 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 12.6 s |
| Drivstoffby | 5.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.1 l/100km |