Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0 (138 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Scenic III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4344 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1637 mm |
| Akselavstand | 2702 |
| Vekt | 1637 kg |
| Maks bredde | 2149 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 101 kw |
| Motor hk | 135 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 101 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16 92 H |
| hjul | 6,5 J 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | 10.6 s |
| Drivstoffby | 10.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.9 l/100km |