Generell informasjon
| År | 1990 - 1990 |
| Merke | Rover |
| Motor | 2.3 E (44) (133 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 100 (44,44Q) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4793 mm |
| Bredde | 1814 mm |
| Høyde | 1422 mm |
| Akselavstand | 2687 |
| Vekt | 1422 kg |
| Maks bredde | 1580 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2309 |
| Motor kw | 98 kw |
| Motor hk | 131 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 98 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/70 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |