Generell informasjon
| År | 1990 - 1994 |
| Merke | Rover |
| Motor | 2.0 (101 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 100 (4A,C4) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4790 mm |
| Bredde | 1775 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2685 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | 1860 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 74 kw |
| Motor hk | 99 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 74 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R 15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 12.6 s |
| Drivstoffby | 10.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.8 l/100km |