Generell informasjon
| År | 1991 - 1994 |
| Merke | Rover |
| Motor | 2.2 S4 Turbo quattro (230 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 100 Avant (4A,C4) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4790 mm |
| Bredde | 1805 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2690 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 2290 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2226 |
| Motor kw | 169 kw |
| Motor hk | 226 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 169 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 ZR16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 235 km/h |
| Akselerasjon | 7.1 s |
| Drivstoffby | 14.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10 l/100km |