Generell informasjon
| År | 1991 - 1994 |
| Merke | Rover |
| Motor | 2.3 E (133 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 100 Avant (4A,C4) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4790 mm |
| Bredde | 1775 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2685 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | 1970 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2309 |
| Motor kw | 98 kw |
| Motor hk | 131 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 98 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 194 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 12.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.9 l/100km |