Generell informasjon
| År | 1992 - 1994 |
| Merke | Rover |
| Motor | 4.2 S4 V8 quattro (280 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 100 Avant (4A,C4) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4790 mm |
| Bredde | 1805 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2685 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 2280 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4172 |
| Motor kw | 205 kw |
| Motor hk | 275 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 205 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 84,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 247 km/h |
| Akselerasjon | 6.6 s |
| Drivstoffby | 18.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.3 l/100km |