Generell informasjon
| År | 1990 - 1998 |
| Merke | Rover |
| Motor | 111 L (60 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 100 (METRO) (XP) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3521 mm |
| Bredde | 1550 mm |
| Høyde | 1377 mm |
| Akselavstand | 2269 |
| Vekt | 1377 kg |
| Maks bredde | 1290 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1119 |
| Motor kw | 44 kw |
| Motor hk | 59 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 44 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 75 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 35 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 155/65 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 155 km/h |
| Akselerasjon | 14.8 s |
| Drivstoffby | 7.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.1 l/100km |