Generell informasjon
| År | 1993 - 1996 |
| Merke | Rover |
| Motor | 620 i (115 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 600 (RH) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4645 mm |
| Bredde | 1715 mm |
| Høyde | 1380 mm |
| Akselavstand | 2720 |
| Vekt | 1380 kg |
| Maks bredde | 1820 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/70 R14 H |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 197 km/h |
| Akselerasjon | 10.8 s |
| Drivstoffby | 10.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.1 l/100km |