Generell informasjon
| År | 1992 - 1995 |
| Merke | Rover |
| Motor | 1300 (63 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Mini MK I Cabrio |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3100 mm |
| Bredde | 1440 mm |
| Høyde | 1350 mm |
| Akselavstand | 2035 |
| Vekt | 1350 kg |
| Maks bredde | 1070 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1273 |
| Motor kw | 46 kw |
| Motor hk | 62 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 46 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 70,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 34 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 145/70 R12 Q |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 145 km/h |
| Akselerasjon | 12.5 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.3 l/100km |