Generell informasjon
| År | 1990 - 1993 |
| Merke | Rover |
| Motor | 1.3 (61 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Mini MK I |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3050 mm |
| Bredde | 1410 mm |
| Høyde | 1350 mm |
| Akselavstand | 2035 |
| Vekt | 1350 kg |
| Maks bredde | 1000 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1275 |
| Motor kw | 45 kw |
| Motor hk | 60 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 45 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 70,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 34 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 145/70 R12 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 148 km/h |
| Akselerasjon | 11.2 s |
| Drivstoffby | 7.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.3 l/100km |