Generell informasjon
| År | 1998 - 2003 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.0T (154Hp) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 9-3 Cabriolet I |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4629 mm |
| Bredde | 1711 mm |
| Høyde | 1423 mm |
| Akselavstand | 2605 |
| Vekt | 1423 kg |
| Maks bredde | 1810 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1985 |
| Motor kw | 113 kw |
| Motor hk | 151 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 113 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/50 ZR 16 |
| hjul | 6.5J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 8 s |
| Drivstoffby | 13.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |