Generell informasjon
| År | 1998 - 2000 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.3 i SE (150 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 9-3 Cabriolet I |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4629 mm |
| Bredde | 1711 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2605 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2290 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 68 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 VR16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 11 s |
| Drivstoffby | 14.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |