Generell informasjon
| År | 2002 - 2004 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.2 TiD (125Hp) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 9-3 Cabriolet II (E) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4635 mm |
| Bredde | 1762 mm |
| Høyde | 1434 mm |
| Akselavstand | 2675 |
| Vekt | 1434 kg |
| Maks bredde | 1970 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2171 |
| Motor kw | 92 kw |
| Motor hk | 123 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 92 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |