Generell informasjon
| År | 2001 - 2002 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.0T (150Hp) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 9-3 Hatchback I |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4629 mm |
| Bredde | 1711 mm |
| Høyde | 1428 mm |
| Akselavstand | 2605 |
| Vekt | 1428 kg |
| Maks bredde | 1770 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1985 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 68 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R 15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |