Generell informasjon
| År | 2002 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.2 TiD (125 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 9-3 Sedan II (E) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4635 mm |
| Bredde | 1762 mm |
| Høyde | 1466 mm |
| Akselavstand | 2675 |
| Vekt | 1466 kg |
| Maks bredde | 2020 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2171 |
| Motor kw | 92 kw |
| Motor hk | 123 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 92 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 11 s |
| Drivstoffby | 9 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.4 l/100km |