Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.8 i V6 24V (250 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 9-3 Sedan II (E) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4635 mm |
| Bredde | 1762 mm |
| Høyde | 1466 mm |
| Akselavstand | 2675 |
| Vekt | 1466 kg |
| Maks bredde | 2060 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2792 |
| Motor kw | 183 kw |
| Motor hk | 245 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 183 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 15.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |