Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 1.8 i 16V (150 HP) Sentronic |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 9-3 Sport Combi II (E) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4654 mm |
| Bredde | 1782 mm |
| Høyde | 1507 mm |
| Akselavstand | 2675 |
| Vekt | 1507 kg |
| Maks bredde | 1940 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1989 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 80,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 11.3 s |
| Drivstoffby | 13 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.9 l/100km |