Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.0T (210Hp) XWD |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 9-3 Sport Combi II (E) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4654 mm |
| Bredde | 1782 mm |
| Høyde | 1507 mm |
| Akselavstand | 2675 |
| Vekt | 1507 kg |
| Maks bredde | 2010 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 154 kw |
| Motor hk | 206 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 154 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | 11.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |