Generell informasjon
| År | 2003 - 2009 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.3T (220Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 9-5 Sedan I |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4805 mm |
| Bredde | 1792 mm |
| Høyde | 1449 mm |
| Akselavstand | 2703 |
| Vekt | 1449 kg |
| Maks bredde | 2110 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2290 |
| Motor kw | 161 kw |
| Motor hk | 216 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 161 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/55 R17 |
| hjul | 6.5J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 240 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 13.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |