Generell informasjon
| År | 2005 - 2009 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.3T (260Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 9-5 Sedan I |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4810 mm |
| Bredde | 1790 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2705 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | 2110 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2290 |
| Motor kw | 191 kw |
| Motor hk | 256 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 191 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |