Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.3T (185Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 9-5 Sedan II |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5008 mm |
| Bredde | 1868 mm |
| Høyde | 1467 mm |
| Akselavstand | 2837 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2290 |
| Motor kw | 136 kw |
| Motor hk | 182 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 136 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 8.3 s |
| Drivstoffby | 13.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.4 l/100km |