Generell informasjon
| År | 2006 - 2010 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.3t BioPower (210Hp) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 9-5 SportCombi I |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4808 mm |
| Bredde | 1792 mm |
| Høyde | 1497 mm |
| Akselavstand | 2703 |
| Vekt | 1497 kg |
| Maks bredde | 2150 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2290 |
| Motor kw | 154 kw |
| Motor hk | 206 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 154 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/65 R15 |
| hjul | 6.5J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 9.2 s |
| Drivstoffby | 13.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |