Generell informasjon
| År | 2001 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.3 T (250 HP) AT |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 9-5 Wagon |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4828 mm |
| Bredde | 1792 mm |
| Høyde | 1501 mm |
| Akselavstand | 2703 |
| Vekt | 1501 kg |
| Maks bredde | 2130 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2290 |
| Motor kw | 183 kw |
| Motor hk | 245 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 183 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | 6.5J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 245 km/h |
| Akselerasjon | 7.3 s |
| Drivstoffby | 12.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9 l/100km |