Generell informasjon
| År | 2001 - - |
| Merke | Saab |
| Motor | 3.0 TiD (176 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 9-5 Wagon |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4808 mm |
| Bredde | 1792 mm |
| Høyde | 1497 mm |
| Akselavstand | 2703 |
| Vekt | 1497 kg |
| Maks bredde | 2200 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2959 |
| Motor kw | 129 kw |
| Motor hk | 173 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 129 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 87,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/55R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 9.4 s |
| Drivstoffby | 17 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |