Generell informasjon
| År | 1990 - 1994 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.0 i 16V (126 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 900 I Cabriolet |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4680 mm |
| Bredde | 1690 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2515 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 1640 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1985 |
| Motor kw | 92 kw |
| Motor hk | 123 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 92 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 TR15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 175 km/h |
| Akselerasjon | 11.5 s |
| Drivstoffby | 12.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10 l/100km |