Generell informasjon
| År | 1993 - 1998 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.5 -24 V6 (170 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | 900 II Combi Coupe |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4637 mm |
| Bredde | 1711 mm |
| Høyde | 1436 mm |
| Akselavstand | 2600 |
| Vekt | 1436 kg |
| Maks bredde | 1830 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2498 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 81,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 68 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R 15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 225 km/h |
| Akselerasjon | 9.2 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.1 l/100km |