Generell informasjon
| År | 1977 - 1980 |
| Merke | Saab |
| Motor | 2.0 Turbo (147 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 99 Combi Coupe |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4394 mm |
| Bredde | 1689 mm |
| Høyde | 1435 mm |
| Akselavstand | 2477 |
| Vekt | 1435 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1985 |
| Motor kw | 108 kw |
| Motor hk | 145 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 108 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |