Generell informasjon
| År | 2004 - - |
| Merke | Saturn |
| Motor | 2.0 i 16V Red Line (208 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | ION Quad Coupe |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4699 mm |
| Bredde | 1725 mm |
| Høyde | 1422 mm |
| Akselavstand | 2621 |
| Vekt | 1422 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 153 kw |
| Motor hk | 205 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 153 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 232 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 8.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.2 l/100km |