Generell informasjon
| År | 2001 - 2005 |
| Merke | SEAT |
| Motor | 1.8 T Cupra R (210 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Leon Cupra I |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4185 mm |
| Bredde | 1742 mm |
| Høyde | 1439 mm |
| Akselavstand | 2513 |
| Vekt | 1439 kg |
| Maks bredde | 1757 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1781 |
| Motor kw | 154 kw |
| Motor hk | 206 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 154 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 5 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | 7.5 J X 17 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 237 km/h |
| Akselerasjon | 7.2 s |
| Drivstoffby | 12.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.7 l/100km |