Generell informasjon
| År | 2000 - 2005 |
| Merke | SEAT |
| Motor | 2.8 T Cupra R (204 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Leon Cupra I |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4184 mm |
| Bredde | 1742 mm |
| Høyde | 1457 mm |
| Akselavstand | 2513 |
| Vekt | 1457 kg |
| Maks bredde | 1993 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2792 |
| Motor kw | 150 kw |
| Motor hk | 201 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 150 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 235 km/h |
| Akselerasjon | 7.3 s |
| Drivstoffby | 15.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.9 l/100km |