Generell informasjon
| År | 2006 - - |
| Merke | SEAT |
| Motor | 2.0 TFSI (240 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Leon Cupra II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4315 mm |
| Bredde | 1768 mm |
| Høyde | 1458 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1458 kg |
| Maks bredde | 1945 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2000 |
| Motor kw | 176 kw |
| Motor hk | 236 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 176 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40 R18 |
| hjul | 7 1/2Jx18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 247 km/h |
| Akselerasjon | 6.4 s |
| Drivstoffby | 12.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.6 l/100km |