Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | SEAT |
| Motor | 2.0 TFSI (265Hp) Cupra R |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Leon Cupra II |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4315 mm |
| Bredde | 1768 mm |
| Høyde | 1458 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1458 kg |
| Maks bredde | 1945 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 194 kw |
| Motor hk | 260 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 194 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40 R18 |
| hjul | 7 1/2Jx18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |