Generell informasjon
| År | 1999 - 2005 |
| Merke | SEAT |
| Motor | 1.8 T 20V 4 (180 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Leon I (1M) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4184 mm |
| Bredde | 1742 mm |
| Høyde | 1457 mm |
| Akselavstand | 2513 |
| Vekt | 1457 kg |
| Maks bredde | 1912 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1781 |
| Motor kw | 132 kw |
| Motor hk | 177 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 132 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 5 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 224 km/h |
| Akselerasjon | 7.8 s |
| Drivstoffby | 13 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.6 l/100km |