Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | SEAT |
| Motor | 1.6 MPI (102 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Leon II (1P) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4315 mm |
| Bredde | 1768 mm |
| Høyde | 1458 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1458 kg |
| Maks bredde | 1775 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1595 |
| Motor kw | 75 kw |
| Motor hk | 101 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 75 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 184 km/h |
| Akselerasjon | 11.7 s |
| Drivstoffby | 10.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.5 l/100km |