Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | SEAT |
| Motor | 1.4 MT (122 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Leon III Tourer |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4540 mm |
| Bredde | 1816 mm |
| Høyde | 1459 mm |
| Akselavstand | 2636 |
| Vekt | 1459 kg |
| Maks bredde | 1840 kg |
| Bootkapasitet | 1470 l |
Motoroverføring
| Motor | 1395 |
| Motor kw | 89 kw |
| Motor hk | 119 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 89 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 202 km/h |
| Akselerasjon | 9.6 s |
| Drivstoffby | 6.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.3 l/100km |