Generell informasjon
| År | 1983 - 1990 |
| Merke | Skoda |
| Motor | 1.2 120 GLS (58 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 105,120 (744) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4200 mm |
| Bredde | 1610 mm |
| Høyde | 1400 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | 1400 kg |
| Maks bredde | 1690 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1174 |
| Motor kw | 43 kw |
| Motor hk | 58 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 43 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 72 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 37 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 150 km/h |
| Akselerasjon | 17 s |
| Drivstoffby | 8.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.7 l/100km |