Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | Skoda |
| Motor | 1.0 MT (60 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Citigo 5dr |
| dører | 5 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3563 mm |
| Bredde | 1645 mm |
| Høyde | 1478 mm |
| Akselavstand | 2420 |
| Vekt | 1478 kg |
| Maks bredde | 1290 kg |
| Bootkapasitet | 959 l |
Motoroverføring
| Motor | 999 |
| Motor kw | 44 kw |
| Motor hk | 59 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 44 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 3 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 35 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/70 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 160 km/h |
| Akselerasjon | 14.4 s |
| Drivstoffby | 5.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.5 l/100km |