Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Skoda |
| Motor | 1.8 MT (152 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Suberb II Hatchback Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4833 mm |
| Bredde | 1817 mm |
| Høyde | 1462 mm |
| Akselavstand | 2761 |
| Vekt | 1462 kg |
| Maks bredde | 2059 kg |
| Bootkapasitet | 1700 l |
Motoroverføring
| Motor | 1798 |
| Motor kw | 111 kw |
| Motor hk | 149 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 111 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 222 km/h |
| Akselerasjon | 8.2 s |
| Drivstoffby | 9.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.8 l/100km |