Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Skoda |
| Motor | 2.0TFSI (200Hp) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Superb Combi |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4838 mm |
| Bredde | 1817 mm |
| Høyde | 1510 mm |
| Akselavstand | - |
| Vekt | 1510 kg |
| Maks bredde | 2140 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 147 kw |
| Motor hk | 197 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 147 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | 7j x 16" |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 234 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | 10.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8 l/100km |