Generell informasjon
| År | 2002 - 2008 |
| Merke | Skoda |
| Motor | 1.9TDI PD (131 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Superb I |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4803 mm |
| Bredde | 1765 mm |
| Høyde | 1469 mm |
| Akselavstand | 2803 |
| Vekt | 1469 kg |
| Maks bredde | 1865 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1896 |
| Motor kw | 96 kw |
| Motor hk | 129 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 96 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 79 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | 7 J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 10.4 s |
| Drivstoffby | 7.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.7 l/100km |