Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Skoda |
| Motor | 1.6d AT (105 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Yeti I Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4223 mm |
| Bredde | 1793 mm |
| Høyde | 1691 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1691 kg |
| Maks bredde | 1990 kg |
| Bootkapasitet | 1760 l |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 77 kw |
| Motor hk | 103 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 77 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60 R 16 |
| hjul | 7J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 175 km/h |
| Akselerasjon | 12.2 s |
| Drivstoffby | 5.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5 l/100km |