Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Skoda |
| Motor | 2.0d MT (110 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Yeti I Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4223 mm |
| Bredde | 1793 mm |
| Høyde | 1691 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1691 kg |
| Maks bredde | 1965 kg |
| Bootkapasitet | 1760 l |
Motoroverføring
| Motor | 1968 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60 R 16 |
| hjul | 7J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 177 km/h |
| Akselerasjon | 11.6 s |
| Drivstoffby | 6.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.1 l/100km |