Generell informasjon
| År | 2000 - 2003 |
| Merke | Smart |
| Motor | 0.8 CDi (41 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | city-cabrio (MC01) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 2500 mm |
| Bredde | 1537 mm |
| Høyde | 1549 mm |
| Akselavstand | 1812 |
| Vekt | 1549 kg |
| Maks bredde | 990 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 799 |
| Motor kw | 30 kw |
| Motor hk | 40 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 30 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 3 |
| Sylinder diameter | 65,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 22 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 135/70 - 175/55 R15 R |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 135 km/h |
| Akselerasjon | 19.8 s |
| Drivstoffby | 3.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 3.4 l/100km |