Generell informasjon
| År | 2012 - - |
| Merke | SsangYong |
| Motor | 3.2i (220Hp) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Rexton III |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4755 mm |
| Bredde | 1900 mm |
| Høyde | 1840 mm |
| Akselavstand | 2835 |
| Vekt | 1840 kg |
| Maks bredde | 2760 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3199 |
| Motor kw | 161 kw |
| Motor hk | 216 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 161 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 78 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 184 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 19.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 11.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 14.2 l/100km |