Generell informasjon
| År | 1998 - 2005 |
| Merke | Suzuki |
| Motor | 2.0 TD Intercooler (3 dr) (92 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Grand Vitara (FT,GT) |
| dører | 3 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3810 mm |
| Bredde | 1700 mm |
| Høyde | 1690 mm |
| Akselavstand | 2200 |
| Vekt | 1690 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 67 kw |
| Motor hk | 90 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 67 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 56 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 150 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 10 l/100km |
| Drivstoffvei | 6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |